• kontakt@mytambyli.pl

POZNAJ DZIEDZINY STOMATOLOGII cz 1

POZNAJ DZIEDZINY STOMATOLOGII cz 1

Jeśli chodzi o stomatologię to oczywiście mamy tam takie pojęcia, które zbyt wiele nam nie będą mówić. Warto więc zapoznać się z tym wpisem, gdzie coś na ten temat właśnie postaramy się powiedzieć.

Higiena i profilaktyka

Regularne przeglądy zębów są bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będzie można skutecznie zadbać o swój piękny uśmiech. Profilaktyka w stomatologii na pewno będzie bardzo ważna, ponieważ może nas chronić przed próchnicą czy innymi chorobami przyzębia i jamy ustnej. Stosowanie się do zasad profilaktyki będzie rzeczywiście bardzo ważne i warto zwracać uwagę na to jak sprawa wygląda. Systematyczne zabiegi, które wykonuje się w gabinecie to jednak połowa sukcesu. Tak naprawdę jeśli leczenie ma być skuteczne to potem będzie trzeba swoje zęby wspierać również przez dobrze wykonywane zabiegi higieniczne w domu. Piaskowanie wykonuje się przez specjalny aparat, którzy wyrzuca pod dużym ciśnieniem mieszankę wody i dwuwęglanu sodu, ponieważ dzięki temu będzie można dość skutecznie usunąć osad po kawie czy herbacie. Skaling to już profesjonalne czyszczenie zębów, które będzie zabiegiem profilaktycznym i leczniczym. Wykonuje się to z użyciem specjalnego urządzenia co pół roku. Zabieg taki powinien być bezbolesny.

Fluoryzacja czyli lakierowanie

To zabieg, który polega na tym, że będzie się nakładać na zęby pastę z fluorem. Dzięki temu będzie można wzmacniać zęby tak jak przy lakierowaniu, które będzie poprawiać odporność na próchnicę. Stosowane jest głównie w profilaktyce próchnicy. Lakowanie to zabieg, który polega na tym, że bruzdy są pokryte skutecznie specjalnym lakiem, dzięki temu nie będzie się trzeba obawiać, że będą tam osiadać resztki pokarmu i tym samym niestety będzie dochodziło do rozwoju bakterii i próchnicy.

Stomatologia estetyczna

To wszystkie zabiegi, które mają sprawić, że nasze zęby nie tylko będą zdrowe, ale będzie można również oczekiwać, że będą się one również doskonale prezentować. Zabiegi wpływające na estetykę zębów to między innymi: Wybielanie zębów Korygowanie i konturowanie zębów Biżuteria nazębna Licówki kosmetyczne Korony i mosty porcelanowe pełnoceramiczne i na podbudowie cyrkonowej Kosmetyczne wypełnienia

Udostępnij:

Zobacz