• kontakt@mytambyli.pl

Poznaj dziedziny stomatologii 3

Poznaj dziedziny stomatologii 3

Protetyka

Protetyka to działania, które odpowiadają za rekonstrukcję zniszczonych zębów oraz odbudowa brakujących. Do uzupełnień stałych należą: Korony protetyczne – pozwalają one na odbudowę złamanych albo mocno zniszczonych zębów. Jeśli będą nałożone na ząb mogą odbudować naturalny wygląd, kształt i kolor oraz funkcje takiego zęba. Wykonuje się je z ceramiki na metalu albo tlenku cyrkonu. Zdarza się, że zniszczone zęby po leczeniu kanałowym takiej odbudowy będą wymagać. Wtedy dodatkowo będzie się je wzmacniać przez wkłady koronowo – korzeniowe.

Mosty protetyczne – mają one odpowiadać za odbudowanie brakujących zębów przy wykorzystaniu tych zębów, które pacjent jeszcze ma. Wykonuje się je przy wykorzystywaniu pozostałych zębów pacjenta, wykonywane są ze zblokowanych koron porcelanowych, nie różnią się od naturalnych i dają komfort gryzienia.

Licówki – cienkie płatki porcelanowe, które mają likwidować niedoskonałości estetyczne zębów, korygują kształty i zamykają szpary między zębami. Jest to metoda, która będzie określona jako mało inwazyjna. Implanty – gwarantują najlepszą estetykę, ale będą również najdroższym z tych wszystkich obecnie dostępnych rozwiązań.

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W zakresie chirurgii wchodzą takie zabiegi jak: - ekstrakcje zębów - usuwanie tak zwanych ósemek - usuwanie i odsłonięcie zębów zatrzymanych - resekcja wierzchołków korzeni - plastyka wędzidełka, tkanek miękkich - chirurgia przyzębia. Leczenie chirurgiczne jest najczęściej powodem obaw u pacjentów. Na pewno bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie pacjenta do takiego zabiegu, dokładne tłumaczenie tego co będzie wykonane, tak by te obawy w miarę możliwości zlikwidować.

Implantologia

Implant to z punktu widzenia estetyki takie najlepsze rozwiązanie na odbudowę straconego zęba. Jeśli chce się zachować równowagę uzębienia w miejsce tego usuniętego pojedynczego zęba należy wprowadzić jakieś inne elementy. Implanty odczuwane są jako naturalna i integralna cześć naszego organizmu, dlatego są również tak bardzo popularne.

Ortodoncja

To leczenie, które będzie odpowiadać za korekcję wad, gdy chodzi o ustawienie zębów. Dokonuje się tej korekcji i przesunięcia zębów przez zastosowanie specjalnie przygotowanych właśnie w tym celu aparatów, które gwarantują poprawę wyglądu.

Udostępnij:

Zobacz