• kontakt@mytambyli.pl

Dentystyk estetyczna – czym się zajmuje?

Dentystyk estetyczna – czym się zajmuje?

Stomatologia czy dentystyka estetyczna to po prostu korygowanie wad uzębienia oraz twarzy, co jest z tym związane. Od zawsze zdrowy i piękny uśmiech kojarzony jest ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz estetyką wyglądu. Jeśli wiemy, że mamy piękne, równe żeby, to równocześnie nabywamy większej pewności siebie i częściej się uśmiechamy, co sprawia że jesteśmy bardziej otwarci na otoczenie. Wszystkie problemy związane ze złym stanem zębów wpływają na powstanie wad zgryzu oraz po pewnym czasie na zniekształcenie rysów twarzy. Krzywe, żółte i popsute zęby odbierają nam pogodę ducha, a tym samym wpływa na gorsze samopoczucie i relacje z najbliższym środowiskiem. Na szczęście mamy do dyspozycji pomoc ze strony specjalistów stomatologii estetycznej, którzy potrafią wpłynąć na wygląd i zdrowie zębów.

Oferta gabinetów stomatologicznych z zakresu zabiegów poprawiających wygląd i stan zębów jest bardzo szeroka. Jeśli dokucza nam żółty osad na zębach i liczne przebarwienia, to lekarze pomogą je usunąć stosując kilka metod. Na początku usuwa się kamień i osad, następnie poprzez wybór odpowiedniej metody, można wybielić zęby o kilka, a nawet kilkanaście tonów.

Wybielanie zębów jest bezbolesne i nie wpływa na osłabienie szkliwa, po zabiegu można przez krótki czas odczuwać nadwrażliwość zębów, ale jest to niegroźne. Zabiegiem polecanym i bardzo popularnym wśród pacjentów jest piaskowanie, które polega na czyszczeniu zębów i przestrzeni między nimi za pomocą specjalnej substancji wprowadzanej na żeby pod wpływem silnego ciśnienia. Po takim zabiegu zęby odzyskują dawny kolor i błysk, a dla utrzymania efektu zalecane jest regularne powtarzanie zabiegu. Kamień nazębny można też usunąć za pomocą ultradźwięków, co stosuje się tylko w gabinecie dentystycznym i jest całkowicie bezbolesne.

Oprócz przebarwień i plam, bardzo często pacjenci uskarżają się też na nieregularny kształt zębów, ale także tutaj mamy klika metod na poprawę uśmiechu.

Pierwszy z nich to licówki, czyli bardzo cienkie porcelanowe nakładki, które lekarz przykleja na powierzchni zęba. Często zamiast licówek stosuje się nakładki z kompozytu utwardzonego lampa polimeryzacyjną. Zakrywają ubytki, szczeliny miedzy zębowe, przebarwienia oraz inne ciężkie do usunięcia zmiany. Innym zabiegiem jest konturing, czyli korekcja kształtu i wyglądu zębów, którą wykonuje doświadczony lekarz dentysta. Podczas zabiegu żeby są szlifowane, polerowane i wygładzane bez ich uszkadzania, a cały zabieg przebiega bezboleśnie i jest całkowicie bezpieczny.

Udostępnij:

Zobacz