• kontakt@mytambyli.pl

Jak dbać o białe zęby dzięki zabiegom stomatologicznym?

Jak dbać o białe zęby dzięki zabiegom stomatologicznym?

Każdy z nas marzy nie tylko o śnieżnobiałym uśmiechu, ale i o pięknych, zdrowych zębach przypominających te, którymi mogą się pochwalić gwiazdy filmowe. Niestety, często nawet najbardziej staranna pielęgnacja jamy ustnej nie wystarcza, aby zrealizować ten cel. Na szczęście, na pomoc możemy liczyć w gabinecie stomatologicznym.

Zabieganie o piękny uśmiech nie jest nieuzasadnione, okazuje się bowiem, że dodaje on pewności siebie zwłaszcza, że już od dawna jest postrzegany jako jedna z wizytówek ludzi sukcesu. Wszystko to sprawia, że zabiegi wybielania zębów niezmiennie znajdują się w czołówce tych, które wybiera się najczęściej. Osoby, które marzą o białych zębach, muszą jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Jeśli zabieg ma zakończyć się sukcesem, konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów. W innym wypadku preparat do wybielania przedostanie się do wnętrza zęba, a tym samym wywoła silne dolegliwości bólowe. Metod wybielania jest co najmniej kilka, gdy jednak zależy nam na najlepszym stosunku jakości do ceny, najczęściej stawiamy na metodę nakładkową.

Atutem wspomnianej metody jest między innymi to, że może być stosowana samodzielnie przez pacjenta, który nosi wykonane na zamówienie nakładki w ciągu dnia przez kilka, a czasem nawet przez kilkanaście godzin. Oczywiście, skuteczność zabiegu jest uzależniona między innymi od regularnych kontroli, wizyt w gabinecie nie jest jednak również. Jeśli chcemy nie tylko walczyć z przebarwieniami zębów, ale i dokonać korekcji ich kształtu i odtworzyć tkanki, które już utraciliśmy, powinniśmy zdecydować się na licówki. Te wyjątkowo cienkie porcelanowe płatki są nakładane na widoczną część zęba. Ponieważ wykonane są z porcelany, licówki nie odbierają zębom połysku, który jest dla nich typowy. Jeśli wykonane są w sposób profesjonalny, nie da się ich odróżnić od prawdziwych zębów. Jeszcze nie tak dawno wiele osób obawiało się licówek, zęby wymagały bowiem wcześniejszego przygotowania.

Dziś jednak można je zakładać bez konieczności szlifowania zębów, a jednocześnie lekarz nie musi ingerować w samą tkankę zęba, czego tak często obawiają się pacjenci. Licówki to także niezawodne rozwiązanie w momencie, w którym chcemy pozbyć się wyjątkowo mało efektownych szpar pojawiających się między zębami.

Udostępnij:

Zobacz