• kontakt@mytambyli.pl

Leczenie w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie stomatologiczne obejmuje zabiegi związane z leczeniem zębów, przyzębia oraz całej jamy ustnej. Obecnie w ramach działań NFZ każdy pacjent ma prawo wybrać dowolną placówkę, w której będzie chciał przeprowadzić leczenie. Nie wszystkie zabiegi w gabinetach dentystycznych są refundowane z NFZ, ale część z nich jak najbardziej i warto z tego skorzystać.

Należą do nich zabiegi stomatologii ogólnej, chirurgii stomatologicznej, protetyki, pomocy doraźnej oraz periodontologii. Pacjent ma prawo do bezpłatnego przeglądu stanu uzębienia, wybrane leki, środki dentystyczne oraz pomocnicze, przydatne podczas leczenia. Jeśli ktoś zgłosi się do placówki z bólem zęba w nagłym przypadku, może liczyć na pomoc w tym samym dniu. Warto dokładnie dowiedzieć się co przysługuje w ramach kontraktu podpisanego z NFZ, szczególnie że może z tego skorzystać każdy kto ma ubezpieczenie i regularnie płaci składki zdrowotne.

Zatem na liście bezpłatnych świadczeń znajduje się:

- raz w roku bezpłatna konsultacja związana ze sprawdzeniem stanu zębów oraz instrukcje związane z pielęgnacją i higieną jamy ustnej,

- trzy razy w roku kontrolne badania,

- zdjęcie rentgenowskie,

- znieczulenie,

- leczenie stanów próchnicznych pierwszych zębów,

- usunięcie zęba,

- usunięcie kamienia nazębnego,

- leczenie kanałowe zębów przednich,

- leczenie i lakierowanie zębów mlecznych u dzieci,

- leczenie wszystkich zębów u kobiet w ciąży i w okresie połogu,

- raz na pięć lat proteza na brakujące żeby (5-8 braków),

- osoby po przebytym leczeniu nowotworowym, maja zapewnioną pomoc z zakresu wykonania protez bezterminowo,

- raz na dwa lata bezpłatna naprawa i poprawa protezy.

NFZ znacznie lepiej dba o zdrowie zębów najmłodszych pacjentów i w ramach podpisanego kontraktu w gabinecie dentystycznym dzieci i młodzież przed ukończeniem 18 roku życia mogą korzystać z szeregu zabiegów, mających wpływ na wygląd zębów i ich prawidłowy zgryz. Do pomocy w tym zakresie zalicza się zabiegi z zakresu leczenia i lakowania zębów mlecznych, a do tego także zabezpieczenie szóstych zębów lakiem, lakowanie wszystkich zębów stałych, leczenie powstałej próchnicy zębów mlecznych i stałych, pokrycie braków szkliwa zębach stałych oraz leczenie chorób przyzębia.

Oprócz tego przed ukończeniem 12 roku życia dzieciom przysługuje wypełnienie kompozytowe w zębach siecznych i kłach, a także bezpłatne leczenie ortodontyczne.

Udostępnij:

Zobacz