• kontakt@mytambyli.pl

Jakie zabiegi najczęściej wykonuje dentysta?

Jakie zabiegi najczęściej wykonuje dentysta?

Problemy z zębami towarzyszą ludziom od tysiącleci. Oczywiście, przez długi czas nie można było nawet marzyć o jakości usług takiej, jak ta, z którą mamy do czynienia dzisiaj. Obecnie trudno nie dostrzec postępu dokonującego się w stomatologii, lekarze są więc w stanie uporać się z niemal każdym problemem, z jakim mamy do czynienia w jamie ustnej. Obecnie za najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne uznaje się leczenie kanałowe zębów, wstawianie implantów, lakowanie zębów, ich lakierowanie oraz leczenie i usuwanie, gdy inne metody okażą się zawodne.

Z implantami mamy do czynienia przede wszystkim w następstwie nieszczęśliwych wypadków i chorób, bywa jednak i tak, że winnymi są sami pacjenci oraz charakterystyczne dla nich zaniedbania. Implant jest tytanowym odpowiednikiem ludzkiego zęba, Wykorzystuje się go po to, aby poprawić estetykę jamy ustnej i komfort fizyczny oraz psychiczny, ubytek zęba wpływa bowiem na sposób, w jaki postrzegamy własną atrakcyjność. Osoby, które decydują się na implanty mają też coraz częściej świadomość tego, że pozwalają one na hamowanie procesu starzenia się twarzy.

Innym zabiegiem, któremu stomatolodzy poświęcają wiele uwagi jest kanałowe leczenie zębów. W tym przypadku najważniejszym celem jest zlikwidowanie dolegliwości bólowych charakterystycznych dla pacjenta. Sam zabieg najczęściej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, które pozwala na usuwanie toksyn, które zgromadziły się w kanalikach zębowych oraz na przeprowadzenie dewitalizacji zęba. Najważniejszym celem takiego zabiegu jest zapewnienie ulgi pacjentowi, który się my poddaje. Leczenie kanałowe sprawia też, że możliwe staje się zachowanie naturalnego uśmiechu i wykorzystywanie własnych zębów jeszcze przez wiele lat.

Lakowanie zębów to dość nowa metoda, która eliminuje dziurki, szczelinki oraz zagłębienia pojawiające się w zębach. Tu celem nadrzędnym jest zapewnienie pacjentowi lepszej ochrony przed bakteriami, które rozwijają się przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych. Jeśli myślimy o skutecznej ochronie zębów przed próchnicą, dobrym rozwiązaniem może się okazać ich lakierowanie. Żeby pokrywa się wtedy lakierem z fluorem. Dentyści często też leczą zęby eliminując w ten sposób niewielkie ubytki, które nie wymagają ingerowania w kanały zębowe.

Udostępnij:

Zobacz