• kontakt@mytambyli.pl

Najbardziej nielubiane zabiegi STOMATOLOGICZNE

Najbardziej nielubiane zabiegi STOMATOLOGICZNE

Oczywiście współcześnie stomatologia ma wiele ciekawych metod, dzięki którym będzie można radzić sobie z bólem ale mimo tego nadal większość pacjentów takiej wizyty bardzo się obawia. Przede wszystkim mamy takie irracjonalne przekonanie, które mówi nam o tym, że taki zabieg będzie jednak wiązał się z bólem i traumatycznym przeżyciem. Okazuje się, że są takie zabiegi, których boimy się w szczególności i właśnie tutaj postaramy się na te konkretne zabiegi, które powodują największe obawy wskazać.

Usuwanie zatrzymanej ósemki powoduje zawsze obawy. I dlatego trzeba sobie powiedzieć, że to cały przebieg zabiegu związany z rozcinaniem dziąsła jest na pewno najgorszy dla wszystkich. Usuwanie zębów trzonowych, które znajdują się w stanie zapalnym to również taki zabieg, którego wiele osób się obawia i w sumie nie ma się czego dziwić. Wielu pacjentów boi się kruszenia zębów i dużego bólu a potem również powikłań i suchego zębodołu.

Zatrucie zęba w leczeniu kanałowym to również taki zabieg, którego się boimy przede wszystkim, że takie obawy u nas są związane z tym, że takie działanie będzie się wiązać z bardzo dużym bólem. Znieczulenie miejscowe mimo, że ma nam dać ulgę w trakcie zabiegu to jednak się go boimy ponieważ nie chcemy odczuwać wbijania igły w dziąsło co dla wielu jest tak naprawdę traumatycznym przeżyciem.

Odcinanie wierzchołka korzenia zęba to taki zabieg, który sam w sobie ma przerażający wydźwięk i kojarzy się z poważną interwencją dlatego można tak naprawdę obawiać się dość mocno tego zabiegu. Jest jednak przeprowadzony znieczuleniu i te obawy o ból są tak naprawdę przesadzone. Otwarty kiretaż kieszonek dziąsłowych to również zabieg, który budzi lęk ponieważ będzie wiązać się z nacięciem dziąsła i jego odwarstwieniem,. Dlatego wiele osób obawia się o to jak będzie to przebiegać.

Borowanie oczywiście jest bardzo niekorzystnie przez nas traktowane, ponieważ uczucie wiercenia na pewno nie należy do przyjemnych. Do tego również dochodzi fakt, że jeśli pojawią się głębokie ubytki próchnicowe to niestety będzie trzeba się tutaj liczyć z tym, że bez znieczulenia może się zacząć pojawiać ból. Jeśli ktoś chce poprawić zgryz aparatem ortodontycznym to niestety musi się liczyć z tym, że może się nawet pojawić jakiś ból w momencie, gdy będzie miało się go założonego i w pierwszych dniach będzie się coś jadło.

Udostępnij:

Zobacz